Sensacja! Piotrcovia wygrywa w Lubinie! [FILM i ZDJĘCIA]

Środa, 02 lutego 202214
To był piękny środowy wieczór dla wszystkich sportowych kibiców w Piotrkowie. Po świetnej grze Piotrcovia wygrała z aktualnym mistrzem Polski - Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo tym cenniejsze, że odniesione na wyjeździe.

Już pierwsza połowa zwiastowała dużą sensację. Piotrcovia grała mocno skoncentrowana, bardzo dobrze broniła i pozwoliła rzucić gospodyniom przez trzydzieści minut zaledwie dziewięć bramek. Sama zdobyła o pięć więcej i do szatni zeszła z prowadzeniem 14:9.

Było jednak jasne, że gospodynie nie odpuszczą i po zmianie stron rzucą się do odrabiania strat. Tak też się stało. W 47. minucie na prowadzeniu było Zagłębie (18:17). I wtedy Piotrcovia pokazała, po raz drugi tego dnia, swój charakter. Nie pozwoliła Miedziowym zbudować przewagi. Raz jeszcze zerwała się do ataku, odzyskała prowadzenie, aby ostatecznie wygrać cały mecz 27:22.

Zagłębie Lubin - Piotrcovia 22:27 (9:14)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Łabuda, Grzyb 5, Hartman, Górna 5, Galińska 4, Zawistowska, Kochaniak-Sala 5, Machado Matieli 2, Noga, Milojević 1.